DELTA - Mimio

 

 

Delta sp.j. - Przedstawiciel produktów MIMIO na rynek Polski

Mimio to wysokiej rozdzielczości zaawansowany system pozycjonowania i przechwytywania ruchu pisaków oparty o ultradźwięki i podczerwień, składający się z przystawki skanującej, pisaka dedykowanego do pracy w trybie interaktywnym lub nakładek na pisaki z zakodowanymi kolorami i elektronicznej gumki. Przystawka skanująca to urządzenie przyczepiane na tablicy dowolnym jej rogu. Podłączana jest do komputera poprzez przewód USB, lub bezprzewodowo z użyciem opcjonalnego modułu. Pisak przesyła sygnały do przystawki skanującej, która odczytuje jego położenie i ruch. System pozycjonowania mimio skanuje na bieżąco każdy ruch pisaka po tablicy i zamienia go na postać cyfrową zrozumiałą dla oprogramowania mimio.

Mimio jest wyposażone w technikę zapisu "stroke over time", co pozwala na nagrywanie, odtwarzanie, przewijanie każdego ruchu pisaka w kolejności jego powstawania na tablicy, a także w trybie interaktywnym nagrywania pracy użytkownika z dowolnym oprogramowaniem. To umożliwia przywołanie w każdej chwili dowolnego momentu prowadzenia notatek, czy też obsługi programu. Dzięki tej funkcji użytkownik widzi informacje tak jak były zapisywane na tablicy śledząc postęp w tworzeniu danych pomysłów, idei. Przydatność tej funkcji jest oczywista i posiada wymierną wartość.

Możliwość odtwarzania notatek pozwala na udostępnianie pełnych zapis-ków, tak jak powstawały krok po kroku, widać więc wyraźnie jak rodził się dany pomysł, jak tworzyła się idea. 


O firmie Virtual Ink Co. (obecnie należy do grupy Sanford brands)
Założona w 1997 roku, w bardzo szybkim czasie uzyskała pozycję lidera wśród firm rozwijających technologie umożliwiające zapis, udostępnianie i zarządzanie notatkami i pomysłami. Wielokrotnie nagradzany produkt - mimio - stał się standardowym wyposażeniem do białych tablic w biurach, salach konferencyjnych, czy klasach na całym świecie.